STRAŠNÝ SEN O RYBÁŘSKÉ POVOLENCE

přidáno: 15.04.10

TAJEMNÁ BABA Z AUTOBUSU

STRAŠNÝ SEN O RYBÁŘSKÉ POVOLENCE

Jednou v úterý jsem se rozhodl, že si půjdu koupit povolenku na ryby. Dojdu ke dveřím našeho rybářského spolku, ale – pozor co nevidím. Dnes zavřeno!!
Jsou zde třídní schůzky. Rozladěn si jdu dát jedno pivo, ale v hospodě 4. cenové skupiny byla hrozná obsluha, pivo bylo nakapané a kuře přinesl na mastném papíře natrhané na nudličky, špinavé a půlka toho všeho ležela na umakartové desce stolu.
Otrávený jsem sedl na tramvaj a tam potkám svoji manželku a navrhuju ji, že pojedeme , nevím proč někam do Kobylis. Vystoupili jsme poblíž nějaké skládky a tam jsem potkal svého kamaráda ze Šumavy. Ten mi prozradil, že povolenky prodávají, asi tak jednu stanici autobusem odsud. Svojí hodnou manželku jsem zde zanechal s tím, že se za chvíli vrátím , ať chvíli počká.
V autobusu stála u dveří do půl těla obnažená, silnější, asi padesátiletá žena. A že ona je ta , která vydává povolenky.
Jedu s ní v domnění, že se povolenky dočkám ještě dnes.
Ujeli jsme asi deset stanic ( paní stále ještě do půl těla obnažená) a vystoupili jsme někde na Pankráci u nějakých kurtů. Tam ona už oblečená zazvonila na správce. On otevírá dveře na nichž je nápis – rybářský spolek (povolenky). Uvnitř za stolem sedí několik nevzhledných a neochotných ženštin. Vidí mne a já cítím jejich nenávist a ta nejstrašnější, neuvěřitelně nalíčená vypisuje povolenku.
Ale já už si dávm pozor a co nevidím. V kolonce povolenky je napsáno něco jako chrochty-chrochty.

Povolenku vracím zpět a ptám se jí, proč to dělá, co jí žere a ona se směje a povídá, že je to přece sranda a její kolegině přitakávají a také se culí. Zaplatil jsem za povolenku, už nevím kolik a ještě chtěli poplatek 30 kč jako u doktora.
Rozčarován jsem opustit rybářský spolek a tu jsem si vzpomněl, že chudák moje manželka stále na mne čeká na té skládce. Beru do ruky mobil , ale ouha – je vybitý.

Komentář
  1. :-)))) to se mi taky zdává po pěti třináctkách…...

    pav.ka · dub 21, 04:00 · #

Formát Texy
‹ další články ›