Želatýnový palec

přidáno: 15.09.07

První příběh ze Sbírky snů Josefa Kobyláka.

cichlida

Ten den jsem stavěl pod střechou zevnitř mezi krokvemi takovou dřevěnou lávku, aby se dalo pod nima chodit. Jenomže jsem blbě měřil a ta lávka stoupala stále blíže ke střeše, takže se po ní ke konci vůbec chodit nedalo.
Pomáhal mi s tím Pepík Polanský. Já mu na oplátku pomáhal u něj na chalupě polívkovou lžící seškrabovat ze zdi jíl. Byla to zeď, kde byly navrchu cihly a pod nima ten jíl – hrozná dřina.
Potom přijel Budín a přivezl v kýblu vodu, a že budeme dělat rybníček! Když tu vodu z toho kýblu vylil, tak já koukám a v tý vodě plavaly dvě akvarijní rybky. Jednu jsem chytil do ruky. Byla to Betta Splendens.

Najednou koukám, že chytám další ryby, ale to už ta nádrž byla hrozně veliká. Já se v ní potápěl a okolo mě plavaly hlavně cichlidy. Takovou žlutou jsem chytil a začal jí mačkat šupiny a koukám, že z ní vytejká taková žlutá šťáva.

Po delším mačkání zjišťuji, že nemačkám rybku, ale můj bolavej palec. Z palce vytejká zelená želatina. Potom je palec průsvitnej a plnej tý zelený klovatiny a já ho od nohy jakoby demontuju. On vypadá jako skleněná nádoba na starej jogurt.
Tak postupně vyklepávám z toho amputovanýho, skleněnýho palce všechnu zelenou klovatinu. Mám pocit, že i můj opravdickej palec přestal jakoby bolet. Ráno si ho po probuzení prohlížím a musím uznat, že se skutečně stav palce utěšeně zlepšuje…

Komentář
Formát Texy
‹ další články ›