TIPY NA VÝLETY

přidáno: 24.01.09

Jelikož rád cestuji a vídám hezká místa , rád bych vám o některých podal informace a pár fotografií na ukázku.
Velice hezký výlet je po rakousko-českém pomezí. Kousek za hranicemi jsou tři krásná městečka s nádhernými hrady. Celý výlet se nechá v klidu uskutečnit během jednoho dne.
Jindřichův Hradec je město ve kterém výlet začíná.

Jindřichův Hradec od rybníka Vajgar Jako první zastávka na tomto výletě je městečko Heidenreichstein. Hlavní dominantou je obrovský vodní hrad, stojící uprostřed města.
Druhou zastávkou je městečko Raabs an der Thaya ( Thaya-Dyje), s hradem připomínajícím Český Šternberk. Hrad se vypíná na skále nad Dyjí. V podhradí, na malebném náměstíčku je možno příjemně se občerstvit dobrou kávou a dobře chlazeným rakouským pivíčkem.

/>
Posledním místem na našem výletě je nádherný hrad Rosenburg Tento okruh se nechá zvládnou během jednoho dne.

Když už jsme v Jindřichově Hradci musím se zmínit o další atrakci, která nás může pobavit. Jedná se o úzkokolejku , která nás doveze do Nové Bystřice. Vláček supí malebnou krajinou České Kanady, proplétá se mezi rybníky a má půvabná nádražíčka.
Ovšem pro veliký zájem turistů je dobré si výlet pojistit tím, že si jízdu předem objednáme.

Vláček táhne stará parní lokomotiva. Vagonky jsou také historické
Uvnitř v kupé vládne veselá atmosféra.. Během jízdy žízní nebudete trpět, neboť za lokomotivou je bufetový vagon

Hezký výlet je do Moravského krasu. To nemusím zdůrazňovat, ale co bych rád zmínil je zajímavá stavba , která je autem vzdálená jenom pár kilometrů. Ve vesnici Ruprechtov stojí obrovský větrný mlýn.

Při návštěvě Macochy si určitě vyjeďte lanovkou nahoru nad propast. Jsou tam nádherné výhledy.

Komentář
 1. Jardo chytráku,fotky z výletu jsou pěkné i s tvým komentářem a to pivo muselo být taky vynikající.Pokračuj tak dál.jarda

  jarda malec · úno 11, 03:53 · #

 2. pěkná lanovka, musim se tam taky podívat.

  mimochodem, měli jsme tu nějaky spam v komentářích, už sem ho odstranil a nahodil sem taky nějakou ochranu, tak už by se to nemělo opakovat…

  utrum · bře 26, 11:06 · #

 3. joooo! to je paradni. mam hroznou chut jet na vylet na Macochu – nikdy jsem tam nebyla – nevim, proc me tam rodice nevzali, kdyz jsem byla mala (HAHAHA!!!) moc se mi libi ten vetrny mlyn!

  jarka koudelka · bře 27, 05:56 · #

Formát Texy