PÁR TIPŮ PRO DOBROU ZÁBAVU

přidáno: 26.10.17

Někdy se může zdát, že život je samá starost a stres a na zábavu nám nezbývá čas, ale tak to není. Je jenom na nás jestli s tím něco uděláme. Pakliže máme nějaké přátele, nebo rozvětvenou rodinu, pak určitě stojí za to občas ze starostí vysadit a věnovat se oddechu a zábavě. Nabízím několik vyzkoušených a osvědčených kratochvílí, jak na to.
První dobrá akce je opékání (grilování) celého prasátka.

nejprve si pořídíme veselého pašíka Čisté a omyté prasátko ( bez hlavy) napíchneme na trn a pevně přiděláme, aby se při otáčení dobře opékalo.
Prasátko vložíme do stroje, zvaného prasopeč. Dřevo, na kterém budeme prase opékat nesmí být přímo pod prasátkem, ale jakoby za ním. To je proto, aby omastek neodkapával do ohně. Vyrobit stroj na opékání prasete je složitá věc , ale dá se to zvládnout. Vytvořit , tak zvanou pačuládu, kterou budeme pašíka potírat není problém. Je to většinou olej , koření a pivo.
Po určité době nám prasátko začne krásně zlátnout. My začínáme odkrajovat. Po každém odkrojení opět potřeme maso pačuládou. Toto stále opakujeme, do té doby než prase zbaštíme. Někdy může nastat situace, že je tolik jedlíků, že ani jedno prase nestačí. Ovšem to nás nemůže zaskočit , protože v druhém opékacím stroji se rychtuje 10-15kg těžká krůta. Ta je také velice dobrá. Pačuládu na krůtu používáme stejnou jako na prasátko.

Při grilování krůty, je dobré zbavit jí křídel. Lépe se vám bude maso odkrajovat.

Samozřejmě, že na trn grilovacího zařízení můžeme napíchnou cokoliv. V tomto případě se jedná o kuřata, ale už jsem viděl grilovat i tři větší krůty najednou.


Jiná vyzkoušená lahůdka je uzená šunka. Jestliže si budete chtít pochutnat, tak šunku vhoďte do velikého hrnce a aspoň hodinu vařte. Teplá, je mnohem lahodnější. Teplá šťáva vytékající z horkého masa umocňuje celkový požitek.

Ze dřevěného kmenu odřízneme motorovou pilou asi 10cm silné kolo. Do něj zabodneme cca 12mm silnou kulatinu  nebo asi 4 cm silný plocháč. Na to potom šunku nabodneme.
Z takto připravené šunky máme upřímnou radost. A z vesela se do ní pustíme

Další dobrou zábavou , která vás odreaguje je to, když si naladíte pár hudebních nástrojů a s kamarády si zahulákáte s plných plic.

A NEBO SI ZABRNKAT JEN TAK PRO SVOJE POTĚŠENÍ

Komentář
Formát Texy